Az ok pedig, hogy Tamás kitett egy facebook posztot, amelyben felsorolja azt az öt pontot, mely magában foglalja, mit kéne tenni a legsúlyosabb problémák kezelése érdekében.
Podcast:
Ennek 1. pontja: legalább három hónapra lehessen előre gondolkodni. Ahogy Kádár Tamás fogalmaz:
„Egy fesztivált sem megszervezni, sem lemondani nem lehet néhány hét alatt. Egy határozott nem 90 napos határidővel sokkal megnyugtatóbb, mint egy bizonytalan igen. Egy-két hónapig működött ez a kérésünk. Az a baj, hogy most visszaugrottunk a startvonalra. Eddig azt tudtam, hogy augusztus 15-ig nem lehet nagy fesztivált szervezni. Most azt is tudom, hogy 16-án se. De hogy meddig… ezt kéne lassan kimondani.”
A további pontok:
2. Mentőcsomag (a Music Hungary megfogalmazott egyet)
3. Működési költségek kompenzálása
4. Megszavazott támogatások folyósítása
5. Kulturális Áfa csökkentése
„Angliában most vitték le általánosan 5%-ra a kulturális Áfát. Ha meg akarjuk tartani a fesztiváljaink versenyképességét, ezt meg kellene lépnünk. Ez egy hihetetlen nagy lökést adna az iparágnak.” – folytatta.
A véleménye a garázskoncert koncepcióról: „Nem látom át egyelőre. Fontos, hogy ha van egy ilyen keret, akkor jusson el a zenészekhez, ami ebben van. De hogy mi történik… adja a Petőfi TV a koncerteket, vagy valami egészen más? A cigányzenészek külön kezelését sem értem. Furcsa ez a megkülönböztetés. A vendéglátásban dolgozó cigányzenészek most is tudnak dolgozni. A zenekarok esetében pedig nem létezik ilyen megkülönböztetés. Egyik zenekar sem tud dolgozni.”
Kérdések, melyre még választ kapunk a podcastből:
- Hogyan viselkedtek a nemzetközi sztárok ebben a helyzetben?
- Hogy lehet megoldani egy tömeges jegyvisszatérítést?
- Hányan döntöttek úgy, hogy visszaváltják a jegyeiket?
- Miről szól a Music Hungary 5 milliárd forint költségvetésű mentőcsomagja?
- Mi történt a Sziget alkalmazottaival? Sikerült megtartani a munkahelyeket?
- Megváltozik a Sziget 2021-ben?
- Visszakerülhetnek e a magyar zenekarok a Nagyszínpadra?