Kondacs András a Képzőművészeti Egyetemre járt, grafika szakra, de igazából mindig is a mozgás érdekelte. Először animációval foglalkozott, aztán bejött a film is. Az egyetem utolsó évében néhány barátjával megalapította az Animatiqua stúdiót. Animációs és forgatott filmeket készítenek, mostanában pedig már mesterséges intelligenciával alkotnak képeket és filmeket. Meg is született az első filmteaser-ük, amely mögött elkészült film még nem áll, csak egy történet és „kivágott” jelenetek.
Veress Dóri és Gellért Gábor interjújának vendége: Kondacs András és a jövő.
Javasoljuk, hogy nézd meg A holnap Budapestje című teaser-t!
A mesterséges intelligencia esélyeket is tud adni. Eddig csak nagy stúdiók engedhették meg maguknak, hogy százmillió dolláros mozikat készítsenek. Most már cégek is megengedhetnek ilyesmit maguknak. 3-5 év múlva nagyobb tere lehet az egyén teljesítményének, tehetséges emberek kibontakozásának. Kisebb kapcsolati tőkével is előbbre lehet majd jutni.
Most még az az érték, hogy az ember és a gép mire képes együtt. A mesterséges intelligencia forradalma sokkal gyorsabban kibontakozik, mint az internet forradalma. A jövőben nagy érték lehet, hogy valaki hogyan tud élni a mesterséges intelligencia által adott lehetőségekkel.
Az Európai Unióban az emberek 30 százaléka lehetőségeket lát a mesterséges intelligencia terjedésében, a többiek félnek tőle. Az Egyesült Államokban kicsit jobb ez az arány. Ázsiában és Afrikában sokkal jobb az arány.
Én nem mondom azt, hogy a művészetet veszélybe sodorja a mesterséges intelligencia. De azt gondolom, hogy a jövő művészeinek döntő többsége a mesterséges intelligenciát jól használva fog alkotni.
Budapest 150 éves lesz most novemberben. Erre az ünnepre készülünk egy animált dokumentumfilmmel. Ebben a munkában a mesterséges intelligencia is segítségünkre lesz. Nagyon dolgozunk, hogy novemberre elkészüljön a film.
Podcast – hallgasd meg a beszélgetést!
Kérdések, amelyekre választ kapunk:
- Melyik cég költi a legtöbbet a mesterséges intelligencia fejlesztésére?
- Hogyan lehet instruálni a képalkotó programokat?
- Mennyi idő alatt alkot képeket egy képalkotó, és mennyi idő alatt egy illusztrátor?
- Hogyan adjunk teret a véletlennek?
- Hogyan csalnak a Chat GPT segítségével?
- Mik a veszélyei a mesterséges intelligencia terjedésének, fejlődésének?
- Hány év múlva lehet esélye annak, hogy a mesterséges intelligencia életre kel?
- Van-e ilyen veszély?
- Mire használja az Animatiqua a mesterséges intelligenciát?
- Mitől lett az Eltűnt Budapest sorozat ennyire népszerű?
- Hogyan láthat előre a mesterséges intelligencia az időben?
- Lehet kíváncsi egy gép?
- Mennyi időre érdemes előre tervezni?