Vannak azok az előadók, akiket felépítenek. Elindulnak egy tehetségkutatón, vagy mindenhol ott vannak, hol színészek, hol műsorvezetők, mert jólesik nekik és jól is áll nekik a rivaldafény. És vannak azok az előadók, akik csak úgy jönnek. Kiállnak, zenélnek, aztán egyszer csak bekerül a nevük a klubvezetők noteszába. Majd bekerülnek a zenekedvelők beszélgetéseibe is. Barkóczi Noémi ilyen. Nem építi őt semmilyen menedzsment. Csak úgy jön. Igazi budapesti lány. Stílusa van, szövegei meg aztán pláne. Így lett a Budapest Te+Én podcast vendége.
Úgy indult, hogy nagyon megfogtak az egy-gitáros, gondolkodó előadók. Mindig énekeltem, aztán gitározni is megtanultam. Hobbiból indult. Nem volt közlésvágyam, de aztán kialakult. Most már nagyon fontosak a szövegeim számomra.
Fiatal előadó vagy, de úgy viselkedsz, mint egy 80-as évekbeli sztár. Albumokban gondolkodsz.
Lemezpárti vagyok. Az utóbbi időben kísérleteztünk, két dalt is kiraktunk, amelyek még nincsenek albumon. Kipróbáltuk és nem szerettük. Valahogy nem tartoznak sehova.
Ezek a dalok nem is kerülnek lemezre?
Ha beleillenek a következő lemez koncepciójába, akkor persze. De ha nem, akkor kihagyom őket. Rengeteget rugózom egy-egy lemez felépítésén. Nem mindegy, hogy a dalok hogyan következnek egymás után.
Podcast – hallgasd meg!
Amiről még szó esik a podcastban:
- Milyen témák érdeklik?
- Zenekar vagy szóló?
- Milyen koncepció alapján készültek el a lemezek?
- Mit bánt meg eddig a zenei pályáján?
- Hogyan ír szöveget?
- Mi az a csoportterápia?
- Mi Noémi szakmája?
- Érdekes-e, hogy hogyan jut el a dal az emberekhez?
- Milyen formában jelennek meg a lemezek?